Czy można zarobić na koncie osobistym?
Idziesz przez galerię, w jednej ręce trzymasz aktówkę z laptopem, w drugiej kilka toreb z zakupami. W międzyczasie odbierasz telefon od szefa i biegniesz do samochodu. W tym szaleńczym pędzie jak spod ziemi przed Twoimi oczyma wyrasta przedstawiciel banku i słyszysz: „Dzień dobry, czy chciałby/chciałaby Pan/i zarobić 200zł?”. W myślach przeklinasz tego gościa, bo naprawdę Ci się śpieszy, ale nie chcesz być odebrany, jako człowiek niskiej kultury, więc zatrzymujesz się i próbujesz uprzejmie wytłumaczyć, że nie masz czasu. Scenka znajoma, co? W tym artykule sprawdzam, czy konta, na które próbują złapać nas doradcy są faktycznie darmowe oraz co należy zrobić, aby odebrać wspomniane 200zł.
Czy można prowadzić konto całkowicie za 0 zł?
Jeszcze kilka lat temu opłaty za korzystanie z konta bankowego były czymś normalnym. Wizja, w której telefon komórkowy czy zegarek pełnią funkcję narzędzi płatniczych zdawały się przypominać scenę z Matrixa, w której Neo odwiedza wyrocznię. Siada w kuchni naprzeciwko dziecka i wtedy naszym oczom ukazuje się ta słynna scena z wygięciem łyżki. Obecnie darmowe konto osobiste jest już niemalże standardem, a banki, chcąc pozyskać nowych, stałych klientów prześcigają się w ofertach ROR, zachęcając nas do ich założenia atrakcyjnymi premiami i gadżetami. Części z nas słysząc, że bank chce nam coś „dać” i to w dodatku „za darmo” w głowie zapala się czerwona lampka i oczywiście poniekąd mamy rację.
Kiedy zakładałam swoje pierwsze konto bankowe miałam 16 lat, a wyznacznikiem atrakcyjności oferty było dla mnie minimum kosztów związanych z jego prowadzeniem, więc podpisując umowę konta byłam najszczęśliwsza wiedząc, że za jego prowadzenie, kartę oraz obsługę w bankomacie naprawdę zapłacę 0zł. Jestem pewna, że każdy, kto aktywnie korzysta ze swojego rachunku bankowego, może prowadzić je nie ponosząc żadnych opłat. Jeśli jesteś osobą pracującą, emerytem lub rencistą- bez problemu zapewnisz na nim regularne wpływy.
Korzystanie z karty obecnie przychodzi nam o wiele łatwiej i jest zdecydowanie praktyczniejsze, niż operowanie gotówką. Mogę się założyć, że nie raz zdarzyło Ci się zbierać drobne, które rozsypały się przy kasie, albo zgubić banknot, który w pośpiechu schowałeś do kieszeni. W ofertach kont dla osób młodych, najczęściej nie wymaga się żadnych dodatkowych ruchów finansowych, aby prowadzenie i korzystanie z rachunku było w pełni darmowe. Pierwsze konto dla dziecka możemy otworzyć już w dniu jego 13 urodzin. Chcesz wypłacać pieniądze z dowolnego bankomatu bez prowizji za użycie karty? Nic prostszego! Opłaty unikniesz wypłacając gotówkę przy pomocy BLIKa. To trochę tak, jakby używać wirtualnej karty, z tym, że transakcje zatwierdzamy PIN-em i kodem w aplikacji mobilnej. A jeśli w ogóle nie lubisz płacić kartą- opłaty za nią nie zostaną naliczone, jeśli zastrzeżesz ją całkowicie w systemie transakcyjnym.
5 najlepszych kont osobistych, na których zarobisz do 350 zł
Obecnie na aktywnym prowadzeniu rachunku w banku możemy zarobić nawet do 350zł. Premia za korzystanie z konta jest oczywiście rozłożona w czasie i wypłacana cyklicznie, po spełnieniu przez klienta warunków określonych w regulaminie promocji. Mogą do nich należeć np. zapewnienie comiesięcznego wpływu wynagrodzenia, ilość transakcji kartą lub blikiem czy logowanie do aplikacji mobilnej. Jeśli chciałbyś wybrać najlepsze konto dla siebie, poniżej prezentuję 5 najatrakcyjniejszych rachunków osobistych, sklasyfikowanych pod względem premii, jaką możesz uzyskać za ich aktywne prowadzenie wraz z warunkami, które zapewnią Ci zawsze darmowe konto.
Większość konto osobistych jest opisana w zakładce
Wybierając konto osobiste każdy z nas powinien zadać sobie pytanie: co jest dla mnie najważniejsze w koncie? Jakie cechy powinno posiadać, aby dobrze mi się z niego korzystało i żeby chętnie polecać je znajomym? Dla jednych będą to bezwzględnie darmowe bankomaty, dla kogoś innego atrakcyjne oprocentowanie na subkoncie oszczędnościowym. Ktoś chciałby posiadać ultranowoczesną i funkcjonalną aplikację mobilną, a przedsiębiorca- darmowe przelewy do ZUS i US.
Czasami przeglądając oferty kont osobistych przypomina mi się mój sąsiad, który po tym, jak dowiedział się, że pracowałam w bankowości narzekał, że płaci 12 zł za prowadzenie konta (w skali roku tracił na tym 144zł, więc mógłby za to opłacić rachunek za prąd lub wykupić receptę). Kiedyś zapytałam go, czy nie chciałby zapoznać się z ofertą darmowego konta. W odpowiedzi usłyszałam: „Wie pani co? Moim zdaniem, to nie ma w życiu nic za darmo, a poza tym to ja się nigdzie nie przeniosę. Tyle lat płacę, to już będę płacił. A poza tym, oni mają przecież oddział w naszym bloku!”. Zostawiam Cię z tą refleksją i mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć konto, które w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom.
Dodaj komentarz