Kiedy na początku marca 2020 COVID wywołał spore zamieszanie, jeszcze nikt nie spodziewał się, że rynek wstrzyma oddech na blisko kolejny rok. Pandemia wywarła zdecydowany wpływ na każdą z gałęzi gospodarki. Nie wszystkie branże mają dziś możliwość oddelegowania swoich pracowników do pracy zdalnej. Wiele firm uzależniło swoje „być albo nie być” od rządowych form wsparcia- subwencji czy zawieszenia opłaty składek w ZUS. Również sektor usług ochrony zdrowia i podstawowej opieki medycznej przeszedł szereg drastycznych zmian, co spowodowało utrudnienia w dostępie do konsultacji i wizyt lekarskich. Jak najszybciej i najskuteczniej szukać dziś pomocy lekarza rodzinnego? Czy istnieje sposób, który pozwoli nam zwiększyć komfort korzystania z usług ochrony zdrowia nie tylko w dobie pandemii?
Polisy zdrowotne szansą dla świadczeniobiorców i sektora ubezpieczeniowego
Branża ubezpieczeniowa podobnie jak wiele innych sektorów gospodarki ucierpiała w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Korzystając z usług agenta ubezpieczeniowego możemy skorzystać z całej gamy produktów- od ochronnych po inwestycyjne. Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną możemy zakładać, że w znacznym stopniu wzrośnie zainteresowanie ofertą usług związanych z dostępem do usług medycznych oraz szeroko pojętej ochrony zdrowia. Zdaniem Grzegorza Cimochowskiego- partnera Deloitte oraz lider w Sektorze Usług Finansowych szansą na rozwój dla firm ubezpieczeniowych są aktualnie polisy na życie i zdrowie. Dowodem na słuszność tego stwierdzenia są przede wszystkim dane na temat trendów konsumenckich z Chin, które najbardziej dotkliwą falę pandemii zdają się już mieć za sobą. W związku z tym, zakupem indywidualnego pakietu na rzecz ochrony zdrowia i życia warto zainteresować się już teraz, zanim ceny drastycznie pójdą w górę.
Ile kosztuje pakiet indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego?
W myśl ogólnie obowiązujących przepisów składka z tytułu umowy dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego wynosi 9% średniego miesięcznego wynagrodzenia brutto, które godnie z obwieszczeniem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku, w trzecim kwartale 2020 r., wydanego w związku z art. 5 pkt 31 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku, r. wyniosło 5371,81 zł.[1] W związku z tym miesięczna składka na ubezpieczenie zdrowotne wyniosłaby 483,46zł miesięcznie, co w ujęciu rocznym daje nam 5801,52 zł. Jest to- nie oszukujmy się dość znacząca kwota. A jak to wygląda w przypadku indywidualnych pakietów ubezpieczenia na zdrowie i życie? Składka w podstawowym wariancie ubezpieczeniowym zaczyna się już od kilkunastu złotych. Pakiet świadczeń możesz modyfikować dowolnie, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych. W ramach indywidualnej polisy ubezpieczenia na życie i zdrowie zyskujesz:
wysoką i atrakcyjną sumę ubezpieczenia na wypadek utraty zdrowia lub życia- często nawet do 600 tys. złotych (warunki indywidualnej polisy ubezpieczeniowej ustalane są w oparciu o przeprowadzenie ankiety na spotkaniu z agentem)
możliwość szybkiego dostępu do usług podstawowej opieki zdrowotnej umawiania wizyt lekarskich przez telefon nawet na następny dzień
sprawny kontakt z lekarzem specjalistą, dzięki czemu na specjalistyczny rezonans czy tomografię nie będziesz musiał czekać- obecnie średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w ramach usług NFZ to nawet 2,5 miesiąca, jednak w niektórych przypadkach kolejki są znacznie dłuższe
możliwość korzystania z wizyt domowych
częściową refundację niektórych usług
niską składkę miesięczną i dogodny system płatności dostosowany do Twoich możliwości finansowych.
Nie masz czasu na to, aby czekać godzinami na umówioną teleporadę? A może po prostu zależy Ci na tym, aby szybko i sprawnie umawiać wizyty w poradni specjalistycznej? Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą indywidualnego ubezpieczenia na zdrowie i życie dostępną na naszej stronie. Sprawdź dostępne opcje i wybierz pakiet dla siebie!
[1] Dane na dzień 9.11.2020r.,Źródło: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-ubezpieczyc-sie-dobrowolnie/
Dodaj komentarz